Firma EMPI Pindak Marian została założona w pażdzierniku 1997 roku. 
 

Swoją pozycję na rynku budowlanym Wrocławia i Dolnego Śląska ugruntowała na bazie wcześniejszych wieloletnich kontaktów właściciela  z biurami architektoniczno-projektowymi i firmami wykonawczymi oraz z producentami nowoczesnych technologii budowlanych w Polsce i za granicą. Bezpośrednia współpraca właściciela EMPI już na początku lat dziewięćdziesiątych z takimi firmami jak KNAUF w Iphofen, AMF Thermatex w Grafenau, OIKOS w Cesenatico czy też firma THORN pozwoliło stworzyć dobry fundament do prowadzonej obecnie działalności w zakresie kompletacji dostaw materiałów budowlanych zarówno na potrzeby dużych inwestycji oraz dla potrzeb małych obiektów budowlanych w zakresie robót wykończeniowych.

Kompletacja dostaw materiałów budowlanych do klientów następuje w większości w drodze dostaw bezpośrednich z fabryk producentów. Dysponujemy również własnym transportem, którym dokonujemy uzupełniających dostaw ofertowanych materiałów budowlanych do szeregu hurtowni i sklepów budowlanych w regionie a także bezpośrednio na inwestycje odbiorców indywidualnych i firmowych.

W ocenie większości naszych kontrahentów nasze szczególne zalety to solidność, punktualność i wyjątkowa elastyczność w działaniu.

Niewspółmiernie duży zasięg i skala działalności zaopatrzeniowej pozwala nam relatywnie szybko i efektywnie reagować na niekiedy bardzo trudne zadania stawiane przed nami przez naszych kontrahentów. Jednocześnie zmagazynowane ilości towarów z oferty podstawowej skracają czas oczekiwania naszych klientów i pozwalają na ogół bezproblemowo na dokonywanie uzupełniających zakupów materiałów budowlanych .